Üyelik Girişi
 
Loading
  Site içinde ara
 
Anket
KAHTA'YI NASIL TAKİP EDİYORSUNUZ?

Bardakçı Otel, Kız Öğrenci Yurdu oluyor

Kahta'da uzun süreden beri turizm alanında faaliyet gösteren Bardakçı otel, Kahta Meslek Yüksek okuluna bağlı Kız öğrenci yurdu olarak kiralanacak.

YURTKUR (Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu) Kahta’ya Yüksek Öğrenim kız öğrenci yurdu açıyor. Konu ile ilgili ilk açıklama Kahta Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yard.Doç.Dr.Mehmet İnan’dan geldi.İnan, Yurdun açılması ile ilgili sevindirici haberi şöyle verdi: “ YUTRKUR ile Karşıyaka Mahallesi Mustafa Kemal Caddesi üzerinde bulunan Taş Sarayı (Bardakçı) Oteli sahibi arasında gerekli sözleşmeler imzalandı. Binanın “Depreme dayanıklılık raporlarını bekliyoruz.Bu raporlar geldikten sonra YURTKUR binayı teslim alacak ve öğrenci alımlarına başlayacaktır” dedi.

Yüksek okuldaki gelişmelere de değinen İnan açıklamasınışöyle sürdürdü : “ Yüksek Okulumuz bünyesinde 3 profesör doktorumuz, 16 Yard.Doç.Doktorumuz ve 2 okutman bulunmaktadır. Türkiye’nin hiçbir Meslek Yüksek Okulunda bu kadar güçlü bir kadroya rastlamak mümkün değildir.Bu kadro Çoğu Fakültelerde bile yoktur.Kahta Meslek Yüksek Okulunun bu seviyeye gelmesinde başta Adıyaman Üniversitesi Rektörümüz Sayın Prof.Dr.Mustafa Gündüz Bey olmak üzere benden önceki müdürlerin ve Kahtalıların büyük emekleri vardır.

Okulumuz her yıl büyük gelişmeler kaydederek gelişmektedir.Öğrenci sayımız 1.000’i geçti. 200’e yakın ek kontenjandan kayıt bekliyoruz. Hedefimiz 3 bin öğrencidir.Okulumuzun Kahta’ya büyük katkılar sunacağına inanıyoruz” dedi.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   3817 kez okundu

Yorumlar

     06/10/2009 13:23

Ben şahsi olarak HACİ ÖZMEN arkadaşın fikrine katılmıyorum kız öğrenci yurdu bi açılsın o zaman kahta için güzel şeylermi oluyor yoksa kahta için felaketmi oluyor herkes görür...
Jack London

     04/10/2009 12:44

inanın kahta adına cok guzel bısey olur inanın kahtamız değişiyor iyi calısmalar
HACİ ÖZMEN