Üyelik Girişi
 
Loading
  Site içinde ara
 
Anket
KAHTA'YI NASIL TAKİP EDİYORSUNUZ?

2.Sınıf öğrencisi Ayakkabı boyacısı bir çocuk

Kahta ilçesi Yahya Kemal ilköğretim okulu 2. sınıf öğrencisi 8 yaşındaki Yakup Ertaş okuldan sonra boş zamanını ayakkabı boyacılığı yaparak ailesine katkıda bulunuyor.

Kahta ilçesinde İlköğretim öğrencisi Yakup Ertaş yaklaşan kurban bayramı harçlığını biriktirmek ve aile geçimine katkı sağlamak amacıyla ayakkabı boyacılığı yapıyor.

Okul ihtiyaçlarını karşılamak için ayakkabı boyacılığı yaptığını dile getiren Yakup Ertaş, aileme yük olmak istemiyorum. Ailem boyacılık yapmama izin vermiyor. Bir bakıma bu işi gizli yapıyorum. Maddi durumumuz iyi değil, ailem bunu bana hissettirmek istemiyor. İhtiyaçlarımı karşılamakta zorlandıklarını anladım. Onlardan para istemek yerine kendim para kazanmayı düşündüm. Günde en az 3 TL kazandığım oluyor;"dedi.

Yaklaşan kurban bayramında bayram harçlığını çıkarmak için okuldan döndükten sonra öğleden sonraki boş zamanın dahi kendisine yetmediğini belirten Yakup Ertaş, hafta sonlarında bile ayakkabı boyacılığı yaparak para kazanmak zorunda olduğunu söyledi.

Yahya Kemal ilköğretim okulu 2. sınıf öğrencisi 8 yaşındaki Yakup Ertaş küçük yaşta ailesine katkıda bulunmak için öğleden sonra boş kalan zamanını ayakkabı boyacılığı yaparak geçiriyor. Bir yandan okul harçlığını ve yaklaşan kurban bayramında anne babasına hediye almak için mesai bile yapan küçük Yakup, taksicilikle geçimini sağlayan baba Mehmet ile ev hanımı annesi Semra Ertaş'a küçük yaşta destek çıkıyor"Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   3546 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın