Üyelik Girişi
 
Loading
  Site içinde ara
 
Anket
KAHTA'YI NASIL TAKİP EDİYORSUNUZ?

Saadet Partisi Kahta İlçe Kongresini yaptı

Saadet Partisi Kahta İlçe Başkanlığı'nın 4. olağan kongresine tek liste halinde giren Halil Geyik başkanlığa yeniden seçildi.

Kahta Kapalı spor salonunda gerçekleştirilen kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Kongreye 22 dönem eski Denizli Milletvekili Ümmet Kandoğan, Adıyaman İl Başkanı Av. Mustafa Alkayış, Eski Adıyaman Belediye Başkanı Abdulkadir Kırmızı, Çelikhan Belediye Başkanı Mehmet Bora, Kahta Eski Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, Saadet Partisi Sincik İlçe Başkanı Mehmet Yolcu, mahalle muhtarları, birçok sivil toplum kuruluşları ve partililerin katılımı ile gerçekleşti. Tek liste halinde

yeniden başkanlığa aday olan Halil Geyik, oy kullanan delegelerin tamamının oyunu alarak yeniden başkanlığa seçildi. Halil Geyik, kongrede yaptığı konuşmada Saadet Partisi'nin bölgelerin değil, Türkiye'nin partisi olduğunu vurgulayarak, "Milli ve manevi duygulara sahip olan, dünü bugünü yarını sağlam temeller üzerine inşa edilen partimiz halkın ve hakkın yanında yer almıştır. Partimizin kaynağı milli ve manevi değerlerdir. Gücü millettir, onayı ise Allah'ın izni ile bundan sonra halkın sandıklarda 'evet' demesidir. Bizim diğerlerinden farkımız bölgenin değil Türkiye'nin partisiyiz, kişinin değil milletin partisiyiz,rantın değil refahın partisiyiz, zulmün değil demokrasi ve özgürlüğün partisiyiz, haksızlığın değil adaletin partisiyiz, bizler bütün görüş, düşünce, parti ve cemaatlere açık olan bir partiyiz" dedi.

Ümmet Kandoğan ise, "50 yıldır en büyük sorunumuz terör. 30 bin insanımız öldü, 7 bin şehit verdik. 300 milyar dolardan daha fazla bir harcama yaptık. Şimdi iktidar bu sorunu çözmeye çalışıyor. Ama nasıl çözecek kendi de bilmiyor. Sorduğumuzda Demokratik Açılım`ı her biri farklı anlatıyor. Ana muhalefet partisi ise sadece iktidara hakaret etmekle vakit harcıyor" şeklinde konuştu.

Kongrede ki diğer konuşmacı Abdurrahman Toprak'da, Kahta ilçesine en iyi şekilde hizmet ettiklerini belirterek, kurumlara yapılan siyasi baskılar nedeniyle seçimi kaybettiklerini iddia etti.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   2485 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın