Üyelik Girişi
 
Loading
  Site içinde ara
 
Anket
KAHTA'YI NASIL TAKİP EDİYORSUNUZ?

Y. Güleş: Koçali Barajı 2014 yılında bitirilecek

AK Parti Kahta İlçe Başkanlığı'nın ev sahipliği yaptığı, AK Parti Adıyaman il ve ilçe başkanlarının aylık değerlendirme toplantısı baraj kenarındaki bir restoran da yapıldı.

Toplantıya AK Parti İl Başkanı Yaşar Güleş, Merkez İlçe Başkanı Zeynel Özbilgin, Kahta Belediye Başkan Vekili Ramazan Çakmak, AK Parti Kahta İlçe Başkanı Reşat Turanlı, Samsat İlçe Başkanı Hidayet Taş, Sincik İlçe Başkanı Şevket Öksüz, Gerger İlçe Başkanı Nurettin Dursun, Besni İlçe Başkanı Eyüp Mehmet Emre, Gölbaşı İlçe Başkanı Cuma Karahis, Tut İlçe Başkanı Cengiz Korkut, Çelikhan İlçe Başkanı İbrahim Atmaca, AK Parti İl Genel Meclis Üyeleri, AK Parti Kahta İlçe Başkan Yardımcısı Abuzer Yalvaç, Gençlik Kolları Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

"KOÇALİ BARAJI 2014 YILINDA BİTİRİLECEK"
1988 yılından beri hayata geçirilemeyen Koçali Barajı için de gerekli adımları atıklarını ifade eden Yaşar Güleş, "2010 yılında proje ihalesinin yapılmasını sağladık. Sayın Recep Tayyip Erdoğan da bu konudaki çalışmaları yakından izliyor. Kendisi de Koçali Barajı'nın en geç 2014 yılında hayata geçirilmesini istiyor. Biz birkaç yıl önce daha önceki hükümetlerin bu konudaki projesine baktık ve gördük ki dosyada herhangi bir çalışma yok. Yıllarca halkımız bu konuda kandırılmıştır. 2008 yılında yapılan projeyle Koçali Barajı ihaleye çıkarıldı. Daha önce sadece hidroelektrik santrali olarak düşünülüyordu. Son olarak biz buna sulamayı da ekledik. 2 ay önce bu konuda Başbakana bir dilekçe verdik. Özel sektör bu proje ile ilgilenmediği için Başbakanımız bizzat devlet eli ile yapılmasını istedi. Bu konuda Çevre ve Orman Bakanı Prof.Dr. Veysel Eroğlu'na gerekli talimatları verdi. İnşallah 2014 yılında bu proje de hayata geçirilecektir" diye konuştu.

AK Parti Kahta İlçe Başkanı Reşat Turanlı ise, Adıyaman il ve ilçe başkanlarını ağırlamaktan mutlu olduğunu belirterek, "Biz AK Parti olarak bir aileyiz. Böylesi güzide insanları ilçemde görmekten büyük bir onur ve mutluluk duydum. Her birimiz ilçelerimizden başlayarak bütün yurt genelinde milletimizin refahı için ne gerekiyorsa yapma kararlılığındayız. AK Parti'nin özelliği sözleri ile değil icraatları ile anılıyor olmasıdır" şeklinde konuştu.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   7306 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın