Üyelik Girişi
 
Loading
  Site içinde ara
 
Anket
KAHTA'YI NASIL TAKİP EDİYORSUNUZ?

Kahta'nın vergi rekortmeni: Mustafa Gündüz

KAHTA İLÇESİNDE 2009 YILI GELİR VE KURUMLAR VERGİSİ REKORTMENLERİ AÇIKLANDI

2009 Yılı gelir ve kurumlar vergisi rekortmenleri ve 40 yıldır vergi ödeyen mükelleflere teşekkür belgeleri törenle verildi. Kahta İlçesinde 2009 yılında gelir ve kurumlar vergisinde ilk üçe giren, ayrıca 40 yıldır vergi ödeyen mükelleflere teşekkür belgeleri Vergi Dairesinde düzenlenen törenle verildi.

Törene Kahta Kaymakamı Coşkun AÇIK, Kahta Kaymakam Adayı Hüseyin ATİLA, Maliye Müfettişi Samet GÜLEÇ, Adıyaman Defterdarlık Müdürü Şefik TONGAL, Vergi Dairesi Müdürü Hasan AYDINOĞLU Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Amirleri ile ticaretle iştigal eden vergi mükellefleri katıldı.

Kahta Kaymakamı Coşkun AÇIK törende yaptığı konuşmada, "Aynı ülkede yaşayan, devletin sunduğu hizmetlerden yararlanan vatandaşlar olarak hepimizin devlete vergi ödemesi gerektiğini belirtti. Kaymakam AÇIK sözlerine şöyle devam etti; Bu vergiler ile devlet vatandaşlara çeşitli olanaklar sağlamakta, vatandaşlarının çok daha rahat yaşayabilmesi için, aldığı vergiler ile halkına çeşitli kullanım olanakları sunmaktadır. Bu olanakları, eğitim alınan okulu yaptırmak, kullanılan suyu veya televizyon seyredebilmek için harcanılan elektriği evine getirmek olarak sayabiliriz. Vergi ödemek, bir ülkede yaşayan her vatandaşın en kutsal görevlerinden biridir. Devletin de bu vergilerden topladıklarıyla en iyi şekilde hizmet sunması da, vatandaşlarına karşı yerine getirmesi gereken en önemli görevlerden biridir. dedi.

İlçede vergi ödeme konusunda gerekli duyarlılığı gösteren tüm mükelleflere teşekkür eden Kaymakam AÇIK, vergi rekortmenlerinin tüm mükelleflere örnek olmasını diledi.

İLK 10 SIRAYA GİREN VERGİ MÜKELLEFLERİ;

1- Mustafa GÜNDÜZ,
2- Tacettin EROL,
3- Şükrü AVSEREN,
4- Ali GÖÇER,
5- Ömer ARMAĞAN,
6- Mustafa KARAKURT,
7- Kadir GÜLTEKİN,
8- Nursel SARI,
9- H.Mehmet KARATAŞ,
10- Mehmet TÜRK,Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   3378 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın