Üyelik Girişi
 
Loading
  Site içinde ara
 
Anket
KAHTA'YI NASIL TAKİP EDİYORSUNUZ?

Bdp'nin Belediye Başkan Adayı Mehmet Polat

1970'li yıllarda Kahta'nın Kürt gençlik hareketinin önde gelen isimlerinden olan Mehmet Polat, BDP'den Kahta Belediye Başkanı olacağı belirtiliyor.

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Kahta Belediye Başkanlığı adaylığı için Mehmet Polat'a teklif götürdüğü, Mehmet Polat'ın ise teklifi kabul ederek çalışmalarına başladığı belirtiliyor. 1990'lı yıllarda da Kahta Belediye Başkanlığı için adı geçen Polat, o dönemlerde bazı kesimlerin engellemeleri ile karşılaşmış ve aday olamamıştı.

Sosyal medya üzerinde bir açıklama yapan Mehmet Polat, "Sevgili genç arkadaşlar; adaylığımla ilgili paylaşımlarınızda herhangi bir kesimin incineceği cümleler lütfen kullanmayın. Sevginizi, saygınızı heyecanınızı anlıyorum, ama lütfen yorumlarınıza, paylaşımlarınıza dikkat ediniz. Bunu anlayışla karşılayacağınızı biliyorum, teşekkür ediyorum" dedi.

1970-80'li yıllarda Kahta Kürt gençlik hareketinin önde gelen isimlerinden biri olan Mehmet Polat, 1980 askeri darbesinde sonra uzun süre cezaevinde yatmış, cezaevinde çıktıktan sonra İstanbul'a yerleşmişti.

Mehmet Polat Kimdir?
1957 Kahta'nın Büyükbağ Köyünde doğdu. İlkokulu Büyükbağ Köyünde, Ortaokulu Narince Nahiyesinde ve Lise eğitimini de Kahta Lisesinde (1976-77) tamamlayan Polat, askeri darbenin ardında 1981 Şubat ayında cezaevine girdi ve 1986 yılının Nisan ayında cezaevinde çıkarak İstanbul'a yerleşti. İstanbul'da tekstil işini yapan Polat, Evli ve 2 çocuk babası. haber:kahtagündemgazetesiPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   6029 kez okundu

Yorumlar

     11/02/2014 13:14

Saygi ve elerinden. Öbpuyorum. İnşalah kazaniirsin
Misafir - barış

bdp     17/01/2014 19:28

kahta icin hayırlısı mehmet polatır lütfen oylarınızı verin haciden hocadan ağadan vazgecin artık
Misafir - ismet

TEBRİK     23/12/2013 18:49

DEĞERLİ AİLE ÖNDERLERİMİZDEN SAYIN MEHMET POLATI EN İÇTEN DİLEĞİMİZLE TEBRİK EDER. BAŞKAN OLARAK BDP HİZMET ERİ OLARAK ÇALIŞIP HAKIMIZDA HAYIRLI OLAMASNII DİLERİM. SLM .....ŞANLIURFA
Misafir - MUSTAFA ERDEMLİ

bdp mehmet polat     13/11/2013 14:47

kardeşimiz mehmet polatı desteliyoruz inş kahtaya ve kahtalılara hizmet konusunda çok güzel hizmetler edcektir karekteri oturmuş bir insan olarak tanınan mehmet polat klasik belediyecilik anlayışından farklı bir hizmet sunacaktır bütün vatandaşlarımıza buradan seslenmek istiyorum genelde bdp ye oy vermiyorsakta yerelde bdp ye lütfen oy verelim
Misafir - MURAT KOCASAKAL

slm     16/10/2013 19:13

KAHTA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLAN MEHMET POLATA BAŞIRILAR DİLİYORUM KAHTANIN ONA İHTİYACI OLDUĞUNU ÇOK İYİ BİLİYORUZ ÇÜNKÜ KAHTAYA ŞİMDİYE KADAR YAKIŞAN ÇIKMADI PARA İÇİN DEĞİL HALKI İÇİN ÇALIŞAN BÜYÜK BAŞKAN SAYGILARIMLA..."
Misafir - selçuk

XALO     13/09/2013 10:43

Bir selam' da benden olsun dedim Isvecte. Hayati byonca halkina, ûlkesine armagan ettigin bir yasami, elbette onun icin hizmet etmek bir kutsal görev olacaktir.Herseyin dostca, kardesce paylasimi en gûzeli. Isvecte birkoliki... kiymetini bil,sen en guzeline laiksin can DOST.....! Nemrud
Misafir - Nerud

SADECE HALK İÇİN     10/09/2013 20:50

KAHTANININ ESKİ VE ŞİMDİ Kİ BELEDİYE BAŞKANLARINA YAPTIKLARI VE DAHA ÇOK YAPMADIKLARI İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUZ. SADECE HALKI İÇİN ÇALIŞACAK BİR BELEDİYE BAŞKANI OLACĞINI BİLİYORUZ VE TANIYORUZ..CENAB-I ALLAH'IN İZNİYLE BELEDİYE BAŞKANI OLACAKSINIZ VE HALKINIZIN UMUDU OLACAKSINIZ.
Misafir - mehmet şimşek

ALTERNATIF BDP ve POLAT     10/09/2013 13:19

Bilindigi uzere Kahtada yerel secimler yaklasirken herkesin gozu kulagi akp ve (bira kose) aday adaylarindaydi.Acaba kim aday olacak entrikalar ve v.s. akpye ideolojisini birakip adaylik ugruna gelenler ve akpde olupda mevzisini korumaya calisanlar.Yani Kahtada ben muhlafetim alternatifim diyen ve bunu halka yansitacak cevreler ve partileer yoktu.Taki Mehmet Polat aday oluncaya kadar,cunku duzgun kisiligi vizyonu karizmasi gecmisi ve cizgisiyle bu yerel secimlerde akpnin tek ALTERNATIFI POLAT ve BDP olacaktir.Kahtada rant oyunlarina kirli siyasete bulasmamis halk kesimlerinin desteginide arkasina alan PoLatin adayligiyla beraber BDP bence yerel secimerin galibi olabilir.Yani surec AKP ve tek ALTERNATIFI oLan BDP etrafinda doecek..
Misafir - m.gungor

Gerçek bir Aday     09/09/2013 20:38

Sayin M.POLAT'i yûrekten Kutluyorum,Kahtamiz için iyi yûrekli,Dûrûst,kimsenin hakkini yemeyen,e$itlik ve ôzgûrlûk için hayati boyunca mûcadele etmi$,haksizlik ve zorbalik kar$isinda boyun egmemi$,rû$vetçi ve çikarci hiç olmami$ ,dûrûstlûk ugruna bûyûk bedeller ôdemi$,Her Kahtalinin gurur duyabilecegi bir $ahsiyettir.£imdiden ba$arilar diler bûtûn Kahta halkininda desteklemeye davet ediyorum.Mûsafir Baran.
Misafir - Baran